Arvo Pärt, a legendás észt zeneszerző 40 év után először járt Magyarországon. Azért jött, hogy meghallgassa, hogyan játssza darabjait a Fischer Iván vezényelte Fesztiválzenekar az Európai Hidak fesztivál részeként tartott koncerten. részletek
31 fővárosi színház várja egyebek között nyílt próbákkal, közönségtalálkozókkal, színházi várossétákkal és különleges programokkal az érdeklődőket.
részletek
A World Press Photo nyertes képeit 41. alkalommal állítják ki Budapesten. Révész Tamással, a hazai kiállítás szervezőjével, egykori díjazottal és zsűritaggal beszélgettünk.
részletek
Az idén október 13. és 21. között szervezett mustrára ismét egy Fábri-film, a Hannibál tanár úr Filmarchívum és Filmlabor által restaurált kópiája kapott meghívást. részletek