Október 26-án jelenik meg az XL Recordings gondozásában a Suspiria, amely egy dupla albumnyi időtartamú, huszonöt számot tartalmazó filmzene a Radiohead frontemberétől, Thom Yorke-tól, aki nem először dolgozik ebben a szerepkörben, hiszen ráérő idejében gyakran vállal hasonló feladatokat. A lemez dalai az olasz rendező, Luca Guadagnino hasonló, magyar változatban Sóhajok című filmjéhez készült, amely nem más, mint az 1977-es, Dario Argento által rendezett klasszikus horror remake-je. A huszonöt tételből egyet teljes terjedelmében meg is lehet már hallgatni.
[...] Bővebben!
részletek
Első hivatalos videóklipjével jelentkezett a pop punk, post hardcore és alternatív hatásokat ötvöző debreceni Better Than Ever. A stílusra vonatkozó meghatározásuk teljes mértékben fedi a valóságot, hiszen a Túlpart című dalban sokféle hatás ötvöződik. A jó dalszerzői vénát dicséri, hogy a srácoknak sikerült emlékezetes részeket csempészniük a három és fél percbe, olyannyira, hogy elsőre fel sem tűnik a szám egyáltalán nem tipikus felépítése. Hogy ez pontosan mit takar, azt a hajtás után tapasztaljátok meg saját magatok vasárnap esti dal- és videópremierünkben!
[...] Bővebben!
részletek
Bhután egyik apró falvában egy nemi identitását kereső focistalányra, míg a fóti gyermekotthonban egy beilleszkedni akaró szomáliai menekült fiatalra akadt a rendező – különös történetüket egy-egy dokumentumfilmben örökítette meg. részletek