2019. február 11-én a MoM Sportban ad koncertet David Duchovny. Sokaknak talán meglepő lehet ez a hír, de még annál is több ember nagyon is tisztában van azzal, hogy az X-akták, a Kaliforgia és megannyi film sztárja a színészkedés mellett zenél is. Konkrétan idén februárban jelent meg a második lemeze Hell or Highwater címmel, amivel már egy rakás országban turnézott, most pedig hozzánk is elér. Aki nem tudja milyen lehet Duchovny a mikrofon mögött, tekerjen lejjebb!
[...] Bővebben!
részletek
Ezúttal is gigantikus méretekben, de még erősebb szakmai és oktatási programmal, előadásokkal várja az érdeklődőket a Budapest Music Expo október 5-től 7-ig a Hungexpo területén. A 18.000 négyzetméter területű rendezvényen több tízezer hangszer kipróbálható, lesz rengeteg koncert és hangszerbemutató. Fellép a Megadeth dobosa, Dirk Verbeuren is. Az expo ingyenesen látogatható.
[...] Bővebben!
részletek
Mókás belegondolni abba, hogy egyik kedvenc zenekaromat először egy feldolgozás formájában hallottam. Miskolcon a kilencvenes évek közepén működött egy Joint nevezetű klub, amely szerintem összesen egy évet ha megért, mégis, először ott láttam minden idők egyik legjobb, zenét tekintve simán világszínvonalú magyar zenekarát. Az Eclipse aznap az akkorra már Necksprainre átkeresztelt Szélhámosh, és az első lemezét turnéztató Strong Deformity előtt lépett színpadra a már formálódó Soft Orange album dalaival, meg néhány feldolgozással. Ezek között ott volt a Tribal Convictions a Voivodtól, amire egyből felkaptuk a fejünket, hogy aztán részletek
A tavaly ősz óta trióvá vált budapesti CLUE egy háromszámos EP-vel jelentkezett, amely a jövőre tervezett újabb nagylemez előfutárának tekintendő. A tagokat különösebben nem kell bemutatni senkinek, aki járatos a honi undergroundban, hiszen Kiss Péter énekes-gitáros és Erdei Attila dobos sok éven át az Autumn Twilight sorait erősítették, Nedoluha György basszusgitáros pedig egy hadseregnyi zenekarban megfordult pályafutása során a Vale of Tearstől a Superbutt legutolsó felállásáig. A most debütáló kislemezt garantáltan keblére öleli majd mindenki, akinek szimpatikus, ha egy zenekar egyaránt merít a grunge és a doom metal stílusjegyeiből, és részletek
Cease the Day címmel november 23-án jelenik meg a norvég IN THE WOODS... ötödik nagylemeze. Aki egy kicsit ismeri az avantgárd metal vonalat, az tudja, hogy a zenekar első három lemeze megkerülhetetlen a műfajban, és azt is tudja, hogy az újjáalakulás már nem hozta ezt a színvonalat, lásd előző, Pure című album. A legújabb hanganyag két év alatt íródott és egyfelől sokkal agresszívebb, mint a Pure, másfelől sok visszautalás hallható a dicső múltra - fogalmaz a promóciós beharangozó. Nos, az új dalról (Empty Streets) mindent el lehet mondani, csak azt nem, hogy arcon vág a brutalitásával, ellenben halványan valóban egy-két dallammenet ismerős részletek
Az Ibanez Guitars ismételten ott lesz a Budapest Music Expo kiállítói között. Kelet-Közép-Európa legnagyobb zenei kiállítása 2018. október 5-7. között kerül megrendezésre a Hungexpón. A kiállított gitárok mellett egy exkluzív versennyel is készül a rendezvényre az Ibanez. 2018. október 6-án, a G csarnok, G201-es standján zajlik majd az „IMPRESS BOBO“ gitáros verseny élő döntője, melyre az előzetesen regisztrálók közül a négy legjobbat választja ki Ibanez előadónk, Bodor Máté, az Alestorm gitárosa.
[...] Bővebben!
részletek
A szezonzáró hónapban is különleges koncertekkel várja a látogatókat a Budapest Park. Az Irie Maffia egy speciális műsorral érkezik csütörtökön este, a Vad Fruttik pedig az új lemez dalaival és a régi kedvencekkel lép színpadra. Rajtuk kívül érkezik Thomas Anders egy kiadós múltidézéssel, a TEJ egy akusztikus koncerttel a Nagyszünetbe, és ismét lesz Kertmozi, ahol ezúttal a 2 kaliber című amerikai akciófilmmel. (Fotó: Irie Maffia Facebook)
[...] Bővebben!
részletek
Az természetesen már nem újdonság, hogy a frissebb iPhone-okon nincs 3,5 mm-es jack csatlakozó, csupán a töltésre és adatátvitelre egyaránt használatos lightning bemenet, de az friss információ, hogy mostantól már átalakítót sem csomagolnak a telefonokhoz, hogy valaki könnyen használhassa a régi fülhallgatóit. Az Apple szerdán jelentette be az új telefonjait (amik közül a legmenőbbért minimum 440 ezer forintot kell kiadni), és innen tudni, hogy az átalakító már a pakk része, de természetesen be lehet hozzá szerezni külön, 3000 forintért. Az Apple szentül meg van róla győződve, hogy a 3,5-ös jack a múlté, és ugyan több más cég is részletek
Ahogy korábban olvashattatok már erről, október 8-án új lemezzel jelentkezik az Angertea. A nagymágocsi trió a legutóbbi szöveges videó után most egy hivatalos klippel jelentkezett, mely a Slaves in the Dark Inferno című dalra készült. A most debütáló szerzemény akusztikus hangszerelése ellenére méltó a zenekar eddigi anyagai által megidézett hangulatokhoz, ugyanakkor a torzított gitároktól mentes, szájharmonikát is csatasorba állító tétellel minden esélyük megvan arra, hogy ezúttal egy szélesebb közönséget is megfogjanak. Erről a hajtás után mindenki meggyőződhet maga is.
[...] Bővebben!
részletek
Ugyan korábban is pedzegették a Black Sabbath-tagok, hogy gyakorlatilag semmi kapcsolat nem volt köztük a legutóbbi turnék alkalmával, most Ozzy Osbourne rátett egy jó nagy lapáttal. A szólóban is búcsúzkodó énekes azt nyilatkozta, hogy
Nem éreztem jól magam a turnén. Kilenc vagy tíz évet voltam annak idején a Sabbath tagja, de utána több mint 30 évet nélkülük töltöttem. Velük csak egy énekes vagyok, önállóan meg azt csinálok, amit akarok. Nem nézték jó szemmel, hogy én Ozzy vagyok. De fogalmam sincs hogy ki más lehetnék!?
Szóval ez alapján annyira nem meglepő, hogy nem igazán beszélnek arról, hogy lesznek még Black Sabbath-koncertek részletek