Idén még nem volt ennyire erős a forint

2023-04-18 02:02
A 370-es határt is megközelítette a forintárfolyam.
részletek

Feljelentették Von der Leyent a Pfizer-vakcinák beszerzése miatt

2023-04-18 02:02
A panasz okán akár a mentelmi jogát is felfüggeszthetik.
részletek

Új kéréssel fordultak a lengyelekhez az ukránok

2023-04-18 02:02
Előbb Lengyelország, majd Magyarország is megtiltotta az ukrán mezőgazdasági importcikkek behozatalát, Kijev pedig most azt szeretné elérni, hogy Varsó legalább engedje át ezeket a területén, hogy nyugatabbra tudják értékesíteni őket.
részletek

24.hu: Egy hónap alatt sem sikerült magyarra fordítani a 323 milliárdos Vodafone-szerződést

2023-04-18 02:01
Az MSZP szerint viszont ha a szerződésnek nincs magyar verziója, akkor az nem is érvényes, hiszen a nemzeti vagyonról szóló törvény előírja, hogy az állami szerződéseket magyarul kell megkötni.
részletek

Összehozta a V4-eket a harc az olcsó ukrán gabona ellen

2023-04-18 02:01
Közös nyilatkozatban hívták fel az Európai Unió figyelmét a visegrádi négyek európai ügyekkel foglalkozó bizottságai az ukrán gabona jelentette kihívásra.
részletek

A Magyar Bankszövetség elnöke szerint minden adott az infláció letöréséhez

2023-04-18 02:01
Azonban az év első felére még Jelasity Radován sem várja az infláció jelentős csökkenését. Szerinte azonban később felgyorsulhat a csökkenés, év végére pedig akár meglehet a kormány által hangoztatott egy számjegyű infláció is.
részletek

Felesége pénzügyei miatt indult vizsgálat Rishi Sunak brit miniszterelnök ellen

2023-04-18 02:01
Rishi Sunak és Akshata Murty a Downing Street 10. eddigi leggazdagabb lakói, Sunak mégis elfelejthette bevallani felesége egyik érdekeltségét. Ez azért is kínos, mert feddhetetlen kormányzást ígért hatalomra lépésekor.
részletek

A belarusz nagykövet szerint Magyarország az érdekeikért lobbizik az EU-ban

2023-04-18 02:01
Uladzimir Ulakhovics azt nyilatkozta, hogy Magyarország segíteni próbál nekik visszakerülni az uniós piacra.
részletek

Sztárokhoz illő fogadtatás jár az ide érkező kínai turistáknak, de lesz, aki kiszolgálja őket?

2023-04-18 02:01
Február óta két tucat kiválasztott országba ismét utazhatnak kínai turistacsoportok, köztük Magyarországra is. Április elején meg is érkezett hozzánk az első turnus. Bárhol is landolnak, sztároknak kijáró fogadtatás várja őket, a fél világ tőlük várja a turisztikai szektor felélesztését. Csakhogy az ágazat a koronavírusévek alatt elsorvadt, és hiába van erősödőben, egyelőre képtelen kielégíteni a hirtelen újra berobbant keresletet. Ez a gond egyelőre csak a Kínával szomszédos országokat sújtja, a turistaözön most még csak rájuk zúdul. A nyugati féltekének még várnia kell, már csak azért is, mert a Covid alatt a repülőjáratok is
részletek

Bamosz: átlépte a 10 ezermilliárd forintot a befektetési alapokban kezelt vagyon értéke

2023-04-17 23:01
A pénzpiaci alapokhoz mintegy 6,4 milliárd forintnyi tőke áramlott, összességében 3,0 százalékkal nőtt a hónapban a vagyon értéke.
részletek

Szlovákia ideiglenesen leállítja az ukrán gabona behozatalát

2023-04-17 23:01
Egészségkárosító növényvédőszer-tartalma miatt betiltották az ukrán gabona és liszt feldolgozását és felhasználását az országban.
részletek

Soron kívüli egyeztetést tartott Nagy István az ukrán agrárminiszterrel

2023-04-17 07:01
Mikola Szolszkij hangsúlyozta, hogy a tárgyalásokat folytatni kell az ukrán mezőgazdasági termékek exportjával kapcsolatban.
részletek

Több száz hektár égett le, tűzoltók százai próbálják megfékezni a franciaországi erdőtüzet

2023-04-17 07:01
Eddig 750 hektárnyi erdő pusztult el a francia-spanyol határ közelében tomboló tűzben.
részletek

"Mostanra megtörtént az első áttörés" - ezúttal Gödön tüntettek az akkumulátorgyárak ellen

2023-04-17 07:01
Párszáz fős tüntetés volt Gödön amiatt, hogy a helyi „különleges gazdasági övezet" kijelölésével a várost megfosztották a 420 hektáros iparterület adóbevételeitől.
részletek

A szlovákok is az ukrán gabona behozatalának betiltására készülhetnek

2023-04-17 07:01
A szlovák agrártárca szerint kormányzati szinten kell szigorúbb intézkedéseket bevezetni az import szabályozására.
részletek