Forrás: Youtube
A mindenkori hatályos törvények olykor durván sárba tiporják az emberek szabadságjogait. Például az Amerikai Egyesült Államok déli államaiban a polgárháború végéig rabszolgasorban tartották az Afrikában befogott feketéket és leszármazottaikat.
[...] Bővebben!
részletek
Szépek ugyan a kastélyok, de megvannak a korlátaik. Drágák, nagyok, sokba kerül a felújításuk, a karbantartásuk, miközben a mai életmód mellett egy család képtelen belakni azokat - ennyi kastélyszállóra pedig sajnos nincs igény. Más a helyzet azonban a kúriákkal! Ezek jóval kisebbek, gyakran elérhető árúak, miközben sokuk nem marad le szépségben a nagyobb tesóktól.
[...] Bővebben!
részletek
Hundertwasser-ház a szomszédos épületekkel (fotó: Urbanista blog)
Hundertwassert (1928-2000) könnyű leszólni, mint bármit, ami népszerű az emberek körében. Megosztó, hiszen az építészek, művészetkritikusok - és bizonyára mások - jelentős részét idegesíti, bosszantja, miközben bécsi múzeumában sorban állnak a turisták, épületei körül mindig találni olyanokat, akik éppen fényképeznek (mondjatok egy magyar építészt vagy művészt, akinek saját múzeuma van, és azt rendszeresen látogatják).
Pedig Hundertwasser nem is volt építész!
A bécsi képzőművészeti akadémiát látogatta (három hónapig) és a párizsi École des Beaux Arts részletek
Nagyon szeretem ezt a műfajt, igaz csak hébe-hóba bukkan fel az ingatlanpiacon ilyen gangos bérházak udvarán álló pici házikók. Ez a mesebeli házikó volt a kedvencem (a házban most is árulnak egy lakást, a 12. képen látszik a mézeskalács kulipintyó). Aztán volt ugyanez tornácos parasztház változatban a Keletinél, meg ez a belvárosi kertes ház is, mely ugyan nem volt eladó, de igen bájos.
[...] Bővebben!
részletek
Kép: Index.hu
Szomorú, hogy Budapestnek – a pesti oldalnak meg főképp – az egyik koronaékszerei, a Kodály Körönd palotái siralmas állapotban vannak. (A tűzről mi is beszámoltunk) Az alábbi olvasói levelet kaptuk:
[...] Bővebben!
részletek
A szabadkígyósi Wenckheim-kastély parkja nekem ugyan emlékezetesebb, mint maga az épület (egyetlen fenyőfán annyi lefele kukucskáló erdei fülesbaglyot nem láttam még máshol), de meg kell hagyni, hogy remek munka az is. Ha Ybl Miklóstól azt kérték, hogy csináljon egyszerű, de nagy templomot oldalsó toronnyal, akkor olyat csinált és jól nézet ki. Ám ha extra kéréssel álltak elő, akkor azt is teljesíteni tudta.
[...] Bővebben!
részletek
Nemrég feltettük olvasóinknak a kérdést, milyen budapesti főpolgármestert szeretnének? A realitásoktól bátran el lehetett rugaszkodni. A jelenleginél jóval szélesebb hatáskörrel bíró főpolgiról is írhattatok.
Sokan megírták: ideje lenne egy nőt is kipróbálni ezen a poszton. Még többen pedig azt, hogy mindegy férfi-e avagy nő, csak jó legyen. Amit pedig a legtöbben kívántatok: hogy se a főpolgármester, se a városvezetés többi szereplői ne legyenek korruptok.
Íme néhány izgalmas elképzelés:
Érje el a kerületek számának és hatalmának jelentős csökkentését.Közlekedési kérdésekben pl. a főváros dönt, kerület pofa befog.
Ha részletek
Mindig is tudtam, hogy London egyes részein igen a zord a lakáshelyzet, de azért ez a hír elég erős. Kentish Town azért mégsem a főváros szíve, sem elhelyezkedése, sem menősége miatt, de az ingatlanos szerint még itt is kapásból 50-60 érdeklődőt vonzott egy olyan garzon, amely ugyan nem nagy, csúnya, bénán van berendezve, rémesen van fotózva, ellenben a galériára felfeküdve könnyen Hongkongba képzelhetjük magunkat.
A nagyjából börtöncellányi lakást ugyanis egy értelmesebb méretű pecó egyik szobájából alakították ki. Soha nem mértem meg a felsőtestem magasságát, de egész biztos, hogy beverném a fejem, ha felülnék az ágyban: részletek
Pár nap és kihirdetik a felvételi ponthatárokat: megindul a hallgatói albérletvadászat. Ilyenkor szokott felmerülni a régi kérdés: megéri-e vajon venni egy lakást a bérlés helyett? Kívülállóként nézve egyértelmű az igen. Nem csak a bérleti díjat ússzuk meg, de ha kiadjuk a többi szobát, bevételünk is van a három-négy-öt-hat-x év alatt, amíg tanulunk. Ha aztán eladjuk a lakást, simán pozitív mérleggel zárjuk a bulit.
A kérdés már csak az, hogy tényleg így van-e? És akkor ez még a pénzügyi része a dolognak, a másik, hogy mennyi idegességgel jár ez, esetleg mennyi baráti kapcsolat megy rá.
Mi most a szakértők helyett titeket részletek
Alighanem egyetlen kiadvány van a világon, melynek saját kiküldött tudósítója van a nemzetközi csatornafedlap-helyzet feltárására. Ez a kiadvány pedig az Urbanista, a kiküldött tudósító pedig Barbi. Ő legutóbb ugyanis Belgiumból jelezte, hogy nem csak a budai rakparton van iszonyú fedlapfelhozatal, hanem máshol is, most pedig Spanyolországból küldött egy képet az alábbi levélkével:
Szia, azt képzeld el, hogy még Valenciában is eszembe jutottál a csatornafedelekről :) És ez ugye a város, ahonnan Calatrava származik és ahol egy egész komplexumot tervezett! További kellemes hétvégét,
Barbi
A spanyoloknak amúgy részletek
"A több mint négy méter magas, süttői mészkőből készülő harangláb Petrika Kristóf szobrász és Rétháti László látványtervező munkája. Az alkotás az Erzsébet híd közelébe, a Döbrentei utca melletti parkos területre került. A haranglábon magyar, szerb, angol és német felirat olvasható. Az emlékmű szentelése várhatóan szeptemberben lesz." - írja az Egyker blog, ahol további képek is vannak az alkotásról.
Na meg arról, milyen is volt a templom, amelynek a helyére emelték.
[...] Bővebben!
részletek