Árad a Duna, kirakták a homokzsákokat Dunakeszinél

2023-12-17 01:02
A sok csapadék és az olvadó hó több folyót is érintő árhullámot indított el az országban.
részletek

Vonattal ütközött egy autó Gyöngyösön

2023-12-17 01:01
Vonattal ütközött egy autó szombaton Gyöngyösön, az érintett szakaszon szünetel a vasúti forgalom - közölte a katasztrófavédelem.
részletek

Kigyulladt egy ház Heves megyében, egy ember meghalt

2023-12-16 10:01
Még vizsgálják, mi okozhatta a tüzet.
részletek

Félmillió forintot ad a rendőrség, ha segít megoldani ezt az ügyet

2023-12-16 10:01
Egy Pápán történt súlyos bűncselekmény miatt tűztek ki nyomravezetői díjat.
részletek

Elgázolt a vonat egy embert Nagykanizsánál

2023-12-16 10:01
A helyszínelés befejezéséig Nagykanizsa és Zalakomár között pótlóbuszok közlekednek.
részletek

Átadták a Páty és az M1 autópálya közötti összekötő utat

2023-12-16 08:01
A most befejezett I. ütem során 2-szer egysávos összekötő utat alakítottak ki mintegy 900 méter hosszan.
részletek

Az előzési tilalmat megszegő kamionosokkal szemben intézkedett a rendőrség Somogyban

2023-12-16 05:01
A 7,5 tonnát meghaladó megengedett legnagyobb össztömegű tehergépkocsival, vontatóval, valamint e járműből és pótkocsiból álló járműszerelvénnyel tilos előzni autópályán és autóúton 6 és 22 óra között.
részletek

Népirtás gyanújával fogtak el egykori boszniai szerb katonákat

2023-12-16 05:01
A srebrenicai népirtásban való részvétellel gyanúsítják azt a hét, egykori boszniai szerb katonát, akit pénteken fogott el a boszniai állami nyomozó és védelmi hivatal (SIPA).
részletek

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: Magyarország harckocsifejlesztésben vesz részt - videó

2023-12-16 05:01
A német Rheinmetallal írt alá szerződést a honvédelmi miniszter.
részletek

Alezredes: a világ egyik legkorszerűbb harckocsija érkezett Magyarországra

2023-12-16 05:01
Átadták az első, magyar igények szerint fejlesztett Leopard 2A7HU harckocsikat és támogatójárműveiket, a Leguan 2HU hídvetőt és Wisent 2HU műszaki vontatót.
részletek

Orbán Viktor: rossz döntés Ukrajna uniós tagfelvételi tárgyalásainak megkezdése

2023-12-16 05:01
A döntés "pénzügyi-gazdasági következményeit a magyarok nem fogják megfizetni".
részletek

Óránként bő 3 ezer forintért látható a Parlamentnél a „nemzet betleheme”

2023-12-16 01:03
A 21 alakból és építményből álló „nemzet betleheme” fából készült szoborcsoport 34 Kárpát-medencei település fafaragóinak munkája. Már másodszor állítják ki a Kossuth téren, az ország karácsonyfája mellett. Az attrakció bemutatása három karácsonyi szezonban összesen 10 millió forintba kerül.
részletek

Karsai Dániel: Én egy jogért harcolok, de arról még nem döntöttem, hogy adott esetben élnék-e a megszerzett joggal

2023-12-16 01:03
Az alkotmányjogász úgy véli, hogy a felsőbb hatalom nem véletlenül dobta pont neki ezt az ügyet.
részletek

Nem sértette az Alaptörvényt az SZFE átalakítása

2023-12-16 01:03
Az SZFE oktatói, PhD-hallgatói, hallgatói és a Hallgatói Önkormányzat nem igazán tudták pontos jogi formába önteni, hogy mit tartanak Alaptörvény-ellenesnek, illetve hogy mitől háborodtak fel annyira, hogy otthagyták az egészet. Az alkotmánybírák pedig, akik állampolgárként, a médiát követő érdeklődőként bizonyára jól emlékeznek arra, miről volt szó, úgy tesznek, mintha nem értenék – igaz, nem is ez a dolguk. Ők alkotmánysértést kerestek a hozzájuk érkezett panaszban, és nem találtak.
részletek